• null


یکی از بزرگترین سختی‌های نویسندگان، پیدا کردن ایده مناسب است؛ ایدهٔ کلی داستان و ایده‌های کوچکتر برای جذابتر کردن متن.
پیدا کردن ایده کار سختی نیست! روزانه با هزاران ایده روبرو می‌شویم (تمام اتفاقات پیرامون ما) اما معمولاً این ایده‌ها در زمان مناسب جلوی چشم ما قرار نمی‌گیرند!
برای مثال: یک تصادف می‌تواند ایده‌ای مناسب برای ایجاد شوک در یک رمان باشد؛ اما احتمال مواجهه با این امر در زمانی که داستان ما به این حادثه نیاز دارد زیاد نیست و اکثر اوقات پیدا کردن این ایده‌های ساده در پستوهای خاک گرفتهٔ ذهنی، کار ساده‌ای نیست.
برای کنترل این پدید یک راه حل بسیار ساده و به شدت کاربردی وجود دارد!نوشتن تمام اتفاقات، جملات، شعرها و یا هر چیز دیگری که با آن برخورد می‌کنید.
کافی است یک دفترچهٔ کوچک تهیه کنید و با نوشتن هر چیزی که فکر می‌کنید روزی به دردتان می‌خورد، آن دفترچه را به دفترچهٔ جادویی نویسندگی خود تبدیل کنید.
لازم نیست در آن داستان بنویسید، فقط ایده‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید یا به ذهنتان می‌رسد را خیلی کوتاه ذکر کنید؛ در هنگام نوشتن داستان خود، هر روز آن را ورق بزنید و ببینید کدام یک از نکات نوشته شده در دفتر جادویی، اینجای داستانتان را جذابتر می‌کند.فراموش نکنید! اعتماد به ذهن برای دخیره سازی این ایده‌ها، اشتباه بزرگی است؛ غالباً جستجو در دالان‌های پیچیده و مرموز مغز، شما را از داستان دور کرده و سرعت نگارش را کم می‌کند.

تجربهٔ خودتون از دفترچه جادویی رو برامون کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment